חד פעמי שיזכר לעד - עיצוב שולחן בכלים חד פעמיים

שוב הגיע תורכם לארח? בזכות עיצובים מדליקים וחומרים איכותיים, אפשר לחסוך את המאמץ והלוגיסטיקה הכרוכים בעיצוב שולחן בכלים רגילים, ולעצב שולחן בכלים חד פעמיים שעושים את העבודה ונראים, בינינו, אפילו טוב יותר!

שוב זה קורה. עמלתם במטבח כל היום, בישלתם, טיגנתם, אפיתם, ערבבתם, הגשתם – ואחרי האירוח המשפחתי והחגיגי, שוב הכיור מלא כלים.

צלחות, כוסות, סכו"ם והרבה כאב ראש כיורי הם ממש לא גזירת גורל. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בפעם הבאה שיגיע תורכם לארח, ותרצו להשתמש בכלים חד פעמיים לעיצוב השולחן.

עיצוב שולחן בכלים חד פעמיים – כל התורה על רגל אחת

קודם כל, אל תחששו לערבב. טקסטורות שונות (פסים ונקודות, למשל) הולכים נפלא יחד, כמו גם צבעים משלימים (כתום, אדום וצהוב, למשל) ואף מנוגדים (לדוגמא – אדום וירוק). אחד הדברים הכיפיים הכרוכים בלעצב שולחן בכלים חד פעמיים הוא העובדה שניתן להתפרע, לגוון ולחגוג צבעוניות וחיות בשולחן. יחד עם זאת, שימו לב שהמראה המתקבל בסופו של דבר הוא הרמוני ונעים לעין.

פעם, כלים חד פעמיים היו לא יותר מפתרון פרקטי שנועד לספק נוחות. היום מדובר בלא פחות מהצהרה עיצובית, והעובדה שכלים חד פעמיים רבים עשויים מחומרים מתכלים – רק תורמת להשקטת המצפון על כך שהסרוויס היקר שלנו נותר גלמוד בארון. עיצוב שולחן בכלים חד פעמיים יכול לשלב בתוכו, מלבד טקסטורות וצבעים שונים, גם חומרים מגוונים. כיום תוכלו למצוא גם כלים דמויי זכוכית, כלי מלמין צבעוניים ואפילו כלי הגשה חד פעמיים שניתן לשטוף אחר כך ולעשות בהם שימוש חוזר.

גם אם החלטתם ללכת על עיצוב פשוט וניטרלי ולעצב את השולחן עם צלחות, כוסות, מפיות וסכו"ם חד פעמי בגוונים ניטרליים, תוכלו לשדרג את מראה השולחן ברגע על ידי הוספת פרחים שונים במרכז השולחן. הם יקפיצו את האמירה העיצובית ללא מאמץ – ועדיין ישמרו על המראה הנקי שקיוויתם להשיג.

מאחר ולא מדובר בכלים שבירים או יקרים, ניתן לגייס גם את הילדים למלאכת העיצוב – אתם תופתעו לגלות אילו רעיונות מדליקים יש להם – עיצובים מדליקים למפיות, חובקי מפיות יצירתיים או פתקי הושבה צבעוניים - כשעובדים על דברים יחד, תחושת המשפחתיות גוברת והילדים מרגישים שהם גם תרמו למאמץ האירוחי. את יצירותיהם תוכלו כמובן לשמור ולהשתמש בהם באופן אחר בעיצוב שולחן נוסף.

עיצוב שולחן חד פעמי לחג  – האתגר שהופך לכיף

כשמדובר בחגי ישראל, אנחנו רוצים להשקיע אפילו יותר. מבט חטוף בלוח השנה יגלה לנו שיש לנו לא מעט כאלה, וכל חג משמעו – אירוח. והרבה כלים.

אז רגע לפני שאתם יוצאים מהכלים (חד פעמיים או לא), נסו לחשוב על קו מנחה שיסייע לכם לעצב את השולחן בכלים חד פעמיים. כשמדובר בחגים – זה הרבה יותר קל! לכל חג יש קונספט ורעיון שמנחה אותו ולכן קל יותר לעצב את השולחן ולהיות יצירתיים. למשל, חג השבועות עתיר הגבינה ומאכלי החלב הוא הזדמנות מצוינת להוסיף רעננות בשולחן החג שלנו. הוספת אלמנטים של שיבולים, ענפים רעננים ופרחים צבעוניים יכולים להשתלב נהדר עם מאכלי החלב – ועם המבחר המטורף של כלים חד פעמיים לעיצוב השולחן – ללא ספק שולחן החג שלכם יראה הכי יפה שאפשר!

גם בחגים כמו ראש השנה, סוכות ופורים אנחנו יכולים לעצב את השולחן באופן שתואם את רוח החג. עיצוב שולחן חד פעמי לחג הוא לא סתם עוד אתגר עיצובי, הוא באמת כיף! הצצה בחנויות לעיצוב הבית בכלים חד פעמיים תגלה לכם שכל מה שנותר לכם כדי להפוך את השולחן שלכם להכי יפה ומזמין שאפשר הוא פשוט – רק לבחור!

אולי יעניין אתכם גם:

טיפים לבחירת כלים חד פעמיים ליום הולדת >>

עיצוב שולחן יום הולדת - לחשוב על הפרטים הקטנים >>