מטבח מוסדי

"ערנות מונעת אסון" הוא קו מנחה מוצלח בכל עת, והוא נכון במיוחד כשמנהלים מטבח מוסדי.

ניתן למצוא מטבחים מוסדיים בצמוד לחדרי אוכל גדולים במפעלים, בארגונים ובאזורי תעשייה, או כחלק משירותי הסעדה שניתנים בבתי חולים, בתי אבות ופנימיות.

הערנות חשובה במיוחד בניהול מטבח מוסדי. בשל מספר האנשים להם הוא מספק ארוחות מדי יום, מטבח מוסדי מאויש על ידי כמה וכמה אנשי צוות שמבשלים ומנקים זה לצד זה. הצפיפות, הקרבה למקורות חום והלחץ להגיש את הארוחות בזמן – כולם מהווים קרקע פורה לתאונות.

עזרים לניהול מטבח מוסדי

מודעות לבעיות שעלולות להיווצר בזמן העבודה במטבח יכולה למנוע אותן כליל. לעוגן הזהר מוצרים ייעודיים לשמירה על יעילות ובטיחות.

מבין מגוון מוצרינו ניתן להזמין שטיח עשוי גומי נגד החלקה לרצפת המטבח. רצפת המטבח, בפרט בקרבת עמדות השטיפה, יכולה להתמלא מים וליצור סכנת החלקה. הדבר מסוכן במיוחד בשעות העומס, בהן כל המאמצים נתונים להגשה בזמן ולאו דווקא לבטיחות האישית. הודות לחומר ממנו מיוצר השטיח, הניקיון שלו הוא פשוט – התזת מים וניעור קל בלבד.

מוצרי נייר

מטבחים גדולים מצריכים פתרונות פשוטים וזמינים. אחד מהפתרונות האלה הוא גליל נייר תעשייתי באורך 1200 מ', להצבה על הדלפק במטבח. גליל הנייר הוא פתרון מעולה בשעת הניקוי – ניתן לנגב, לספוג או להבריק באמצעותו. הכמות הגדולה היא חסכונית שכן לא צריך לחדש את מלאי הנייר בתדירות גבוהה.  

מוצרים חד-פעמיים

מפעם לפעם עובדים במפעל או בארגון מנועים מלאכול בחדר האוכל, בדרך כלל בעקבות מחסור בזמן או נסיעה במהלך יום העבודה. למרות זאת, הם יכולים ליהנות מהארוחה על ידי שימוש באריזות קרטון או מגשי קלקר שישמרו על המזון עד לשעה בה יוכלו להתפנות לאכילה.

עוגן הזהר משווקת את המוצרים הללו לשימושם של העובדים שנמצאים בדרכים או נתונים ללחצי העבודה ומעדיפים לאכול במשרדם כדי לחסוך בזמן.