פתרונות יעילים לשירותי קייטרינג

שירותי קייטרינג, בהגדרתם, הם אספקת מזון מוכן, שלא בקרבת מטבח. הכנת המזון נעשית במטבח מוסדר ובתום ההכנה המזון מועבר אל מיקום אחר לגמרי לשם הרכבתו והגשתו.

לפי ההגדרה הזו, קייטרינג מתאים למקומות או מצבים בהם אין גישה למטבח מרכזי גדול: בנייני משרדים והיכלי כנסים או אירועים חגיגיים שמתרחשים בחוץ.

התנאים המאתגרים מולם ניצבות חברות קייטרינג מחייבים אותן להשתמש בפתרונות יצירתיים, הן בהגשת האוכל והן בשמירה על טריות ואיכות. מאחר שאין גישה למטבח במקום בו החברות מגישות את הארוחות, מוטלת עליהן המשימה לספק את כל העזרים הנלווים לארוחה – מפיות, שקיות או אריזות קרטון לטייק אוויי. עבור כל חברות הקייטרינג, השורה התחתונה לא מסתכמת רק בטעמן של המנות, אלא דווקא בהגשה. הגשה באווירה נעימה, תוך שימוש בכלים מתאימים, משדרגת את חווית האכילה.

לצורך השגת המטרה הזו, עוגן הזהר משווקת את כל הפתרונות לשירותי קייטרינג.

מוצרי נייר לקייטרינג

נייר אפייה הוא חברו הטוב של כל טבח. השימוש בנייר אפייה מבטיח אפייה שווה בתבנית או בכלי, מבלי שהבלילה תדבק. בניגוד לשימוש באמצעי שימון אחרים כמו חמאה או שמן, המאפה נחלץ מהתבנית בקלות ומותיר אחריו ניקיון מינימאלי בלבד.

לנייר אפייה יתרון משמעותי נוסף לעומת השימוש בשמן, מרגרינה ודומיהם – אין צורך להתפשר על הערך הקלורי וניתן ליהנות מהמאפה ללא תוספת שמנים ושומן.

כדי ליהנות מדברי המאפה, לעוגן הזהר מבחר מפיות לשימושים שונים בעת הגשה:

מפיות קוקטייל – המפיות המרובעות המסורתיות מתאימות לאירועים. נהוג להשתמש בהן כבכל מפית רגילה, לצד הצלחת או על ברכיו של הסועד, אך השימוש המקורי שלהן (ומכאן שמן) הוא להגשת משקאות. כדי להתמודד עם תופעת ההתעבות או "הזעה" בכוסות שתייה קרה, נהוג לצרף לכוס מפית קוקטייל אחת שנחה תחתיה. כך ניתן להסתובב עם כוס משקה קר ביד בחופשיות וכן למנוע הופעת סימני מים על שולחנות או דלפקים.

מפיות מלבניות מודפסות – לעוגן הזהר מחלקה המתמחה במיתוג, כך שניתן להדפיס לוגו מעוצב או סלוגן על מפיות אירוח עבות ואיכותיות. חברות שמספקות שירותי קייטרינג יכולות להרחיב את המיתוג שלהן על-ידי הדפסה על המפיות.

כלים חד-פעמיים לקייטרינג

המרחק ממטבח מוסדי גדול מציב בפני חברות הקייטרינג כמה בעיות מלבד האתגר שבהכנת האוכל: מה עושים עם כל הכלים המלוכלכים בסיום ההגשה?

במקום שינוע של מערכות כלים שלמות – צלחות, קערות, סכו"ם, כוסות, תבניות ומגשים – לעוגן הזהר מבחר רחב של כלים חד-פעמיים מכל הסוגים, כולל תבניות אפייה חד-פעמיות. בגמר השימוש ניתן לרכז את הכלים בפח במקום להתעכב על שטיפה ושינוע.