מסעדות

תחום ההסעדה הוא מן התחומים התחרותיים ביותר במשק. מסעדות חדשות צצות כפטריות אחרי הגשם, בהנהגת יזמים שאפתנים וטבחים מלאי תשוקה. הרוויה בשוק יוצרת תחרות עזה, בה כל שיקול נלקח בחשבון והתחרות על ליבם ובטנם של הסועדים גדולה מתמיד.

בשוק תחרותי כל כך רק החזקים שורדים, והישרדותם לא תמיד תלויה בתפריט עשיר או רעיון מהפכני. פעמים רבות, ההצלחה תלויה במשהו בסיסי הרבה יותר: שמירה והקפדה על תנאים סניטאריים הולמים.

עבור מרבית הלקוחות, יציאה למסעדה היא פינוק ומותרות, לכן על ההשקעה הכספית שלהם להיות מתגמלת. מוסד שסובל מהזנחה בתחום מסוים, לאו דווקא הקולינרי, לא ימשוך אליו לקוחות חוזרים ויתקשה לשרוד.

ההזנחה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בכלים שלא נשטפו ביסודיות, בכתמים על השולחנות או הרצפה ובחדרי שירותים שלא נוקו כהלכה.

מבין מגוון המוצרים בקטלוג של עוגן הזהר, יכולים בעלי מסעדות לבחור את המוצרים המתאימים ביותר לצורכיהם, ובכך להבטיח לעצמם יתרון על המתחרים.

חומרי ניקיון למסעדות

לעוגן הזהר מבחר עצום של חומרי ניקיון: מדוללים, מוכנים לשימוש או אקולוגיים.

ניתן לבחור מבין כמה סוגים של מסירי שומנים קשים, בצורת נוזל או מוכנים להתזה לשימוש במשטחי עבודה וכלים. כמו כן, עוגן הזהר משווקת נוזל לניקוי כלים, נוזל מרוכז לניקוי כללי שחוסך בהוצאות הניקיון ונוזל לניקוי סכו"ם. אחת המטלות המעיקות ביותר במטבח היא שטיפת הסכו"ם ובאמצעות הנוזל הייחודי ניתן להגיע לתוצאות מצוינות והברקה תוך מאמץ מינימאלי.  

עוד מטלה שזוכה לתשומת לב מיוחדת היא מטלת שטיפת הירקות והפירות. כדי לייעל את זמן השטיפה במטבח, תוך הקפדה על ניקוי שאריות חומרי ההדברה, לעוגן הזהר חומר מיוחד לניקוי ירקות ופירות, ללא חשש להרעלה.

חומרי ניקיון להסרת עובש

בעיה נוספת שיכולה להפוך לצרה צרורה במסעדות היא היווצרות של עובש. בחלל הקטן והדחוס של המטבח, בו שוררים אחוזי לחות גבוהים – בדרך כלל ללא אוורור מתאים – עובש מצטבר ומהווה סכנה בריאותית רצינית לצוות העובדים ולסועדים גם יחד.

עובש מופיע מאחורי ובתוך ארונות, בקרבת פתחי ניקוז וברזים ואפילו ישירות על קירות מסוידים. כדי להימנע מאי נעימויות, שמירה על תקינות המתקנים והבטחת מקום עבודה נקי ומסודר, לעוגן הזהר תרסיס מיוחד להסרת עובש, שמחסל את הנבגים ומונע את הופעתם מחדש.

מומלץ להשתמש בתכשיר עם הופעת הסימנים הראשונים שכן עובש מתפשט במהירות ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך לארונות, קירות ובגדים.